Friday 12th April 2024
ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବସର ନେଲେ ଏହି କ୍ରିକେଟର..

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବସର ନେଲେ ଏହି କ୍ରିକେଟର..

ଆଉ ଆଇପିଏଲରେ ବି ଖେଳିବେନି

ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁରେଶ ରାଇନା ୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୦ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହାର କିଛି ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏମଏସ ଧୋନି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ । ଯଦିଓ ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଉଭୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା । ତଥାପି ସୁରେଶ ରାଇନା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି ।


ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସୁରେଶ ରାଇନା ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ (ୟୁପିସିଏ) ର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ତେବେ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଦେଶୀ ଲିଗ୍ ଖେଳିପାରିବେ ଏବଂ ସେ ଏହାକୁ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ବିଶ୍ୱ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୨ର ମେଗା ନିଲାମରେ କୌଣସି ଦଳ ଦ୍ୱାରା ସୁରେଶ ରାଇନା କିଣିନଥିଲେ । ବିସିସିଆଇରୁ ଏନଓସି ପାଇବା ପରେ ସୁରେଶ ରାଇନା ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଲିଗରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଯୁବରାଜ ସିଂ ବିଦେଶୀ ଲିଗ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଦେଶରେ ଆୟୋଜିତ ଲିଗରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ। ସେ ୟୁପିସିଏରୁ ଏନଓସି ନେଇଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଏବଂ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲାଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ସୁରେଶ ରାଇନା ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୦ରୁ ସେ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ବିଶ୍ୱ ସିରିଜର ଏକ ଅଂଶ ମଧ୍ୟ ହେବେ ବୋଲି ରାଇନା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି । ୨୦୫ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ୟୁଏଇର ଟି-୨୦ ଲିଗ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ନୂତନ ଟି-୨୦ ଲିଗରେ CSK ର ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ ଇଣ୍ଡିଆ ସିମେଣ୍ଟସ୍ କିଣିଥିବା ଦଳ ପାଇଁ ସେ ଖେଳିପାରିବେ ।

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )