Tuesday 18th June 2024

୭୫ଟଙ୍କାରେ ଥିଏଟରରେ ଦେଖନ୍ତୁ ସିନେମା

ସିନେମା ଆମ ସମାଜର ଆଇନା । ଯେଉଁ ଆଇନାରେ ଆମେ ଦେଖୁ ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଘଟୁଥିବା କାହାଣୀ । କିଛି ସିନେମା କାଳ୍ପନିକ ଓ ଅବାସ୍ତବ ଥାଏ ଓ ଆଉ କିଛି ସିନେମା ସତ୍ୟ ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ ହୋଇଥାଏ । ସେହି ହିସାବରେ ହିଁ ସବୁଲୋକ ନିଜ ପସନ୍ଦ ମୁତାବିକ ସିନେମା ଦେଖନ୍ତି । ଆଉ ସିନେମା ଦେଖିବାର ଆହୁରୀ ବହୁତ କାରଣ ରହିଛି ଯେମିତିକି-ଭଲ କଳାକାର,ଭଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ,ଭଲ ସଂଗୀତ ଏସବୁ ବି ଗୋଟିଏ ସିନେମାକୁ ବହୁତ ଉଚ୍ଚସ୍ତରରେ ପହଂଚାଇବାକୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରେ । ହେଲେ ଏହି ସିନେମାକୁ ନେଇ ଏବେ ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

ଯଦି ଆପଣ ମଲ୍ଟିପ୍ଲେକ୍ସକୁ ଯାଇ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଅତି କମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ୨୦୦ ରୁ ୩୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ।ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ସିନେମା ହଲକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ୮୦୦ରୁ ୧୨୦୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ, ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି । ଜାତୀୟ ସିନେମା ଦିବସ ଅବସରରେ ଥିଏଟରରେ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବା ପାଇଁ କେବଳ ୭୫ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏଥିପାଇଁ ମଲ୍ଟିପ୍ଲେକ୍ସ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (MAI) ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଦେଶର ସମସ୍ତ ସିନେମା ହଲ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬ ରେ ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିକେଟ୍ ପାଇବେ।

ଆମେରିକାରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩ରେ ଜାତୀୟ ସିନେମା ଦିବସ ଅବସରରେ ଟିକେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୩ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍‌ (ପ୍ରାୟ ୨୩୯ ଡଲାର) କୁ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ଆମେରିକାରେ ଟିକେଟ୍ ସାଧାରଣତ ୯ଡଲାର ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ । ୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଜାତୀୟ ସିନେମା ଦିବସ ଅବସରରେ MAI ସାରା ଦେଶରେ ୭୫ ଟଙ୍କା ଟିକେଟ୍ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ପିଭିଆର, ଆଇନକ୍ସ, ସିନେପଲିସ୍, କାର୍ନିଭାଲ୍, ମିରାଜ୍ ଏବଂ ସିଟି ପ୍ରାଇଡ, ଏସୀୟନ, ମୁକ୍ତା-ଏ-୨, ମୁଭିଟାଇମ୍‌, ବେବ, ଏମଟୁକେ ଏବଂ ଡିଲାଇଟ୍‌ ସହିତ ସାରା ଦେଶରେ ପାଖାପାଖି ୪ ହଜାର ସ୍କ୍ରିନ୍‌ ଅଛି ।  ଯେଉଁଠାରେ ଫିଲ୍ମ ଟିକେଟ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬ରେ ୭୫ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେବ।

 

 

ଏନେଇ MAIଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ‘ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ସିନେମା ଦିବସରେ ସମସ୍ତ  ବୟସର ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଏକାଠି କରିବ।  କହିବାକୁଗଲେ କରୋନା ପାଇଁ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଥିଏଟର ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଲା ।

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )