Monday 4th March 2024
ଏମିତି ଆପଣଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଦେଇପାରିବେ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌

ଏମିତି ଆପଣଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଦେଇପାରିବେ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍‌

() ଆଜି କାଲିକା ଦୁନିଆ ଶୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଦୁନିଆ । ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବଡ଼ ପିଲାଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ହାତରେ ମୋବାଇଲ ଆଉ ସମସ୍ତେ ଶୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସବୁବେଳେ ଆକ୍ଟିଭ । ତେଣୁ ଶୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗୋଟିଏ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍ ଷ୍ଟାଟସ ସଙ୍କେତ ପାଲଟି ଯାଇଛି । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଓ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ସବୁକିଛି ଜଣାଇବୁ ।Role of social media in real estate in 2022()ମାଇକ୍ରୋବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟ୍ ଟ୍ୱିଟରରେ ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ସମାନ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଅନେକ କି-ୱାର୍ଡ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ଓ ଅନେକ ଅପଡେଟ୍ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ମତାମତ ମଧ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି। ତଥାପି, ଟ୍ୱିଟରରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ verified କିମ୍ବା ବ୍ଲୁ ଟିକ୍ ପାଇବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି। ବ୍ଲୁ ଟିକ୍ ପ୍ରୋଫାଇଲରେ ନାମ ସାମ୍ନାରେ ରଖାଯାଇଥାଏ ଓ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିଥାଏ।Twitter is bringing back the 'blue tick' again - Times of Indiaବ୍ଲୁ ଟିକ୍ କିପରି ପାଇବେ?: ନୀଳ ଟିକ୍ ପାଇବାକୁ, ଆପଣ ଟ୍ୱିଟରରୁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଟିଂସମୂହକୁ ଯାଇ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ଓ ତା’ପରେ Request Verification କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଟ୍ୱିଟରର ଙ୍ଖରକ୍ସସଲସମବଗ୍ଧସକ୍ଟଦ୍ଭ ପୃଷ୍ଠାକୁ ଆସିଯିବେ। ଏବେ ସ୍କ୍ରୋଲ୍ କରି ଆବେଦନ ଉପରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରିବେ। ଏହାର verification ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ବର୍ଗରେ ନୀଳ ଟିକ୍ ଦିଆଯାଇଛି ତାହା ବାଛିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ପରିଚୟ verified କରିବାକୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ସରକାର ଦେଇଥିବା ଏକ ID କାର୍ଡ, କାର‌୍ୟ୍ୟାଳୟରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ଇମେଲ୍ ଠିକଣା କିମ୍ବା ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ସହିତ ଏକ ଲିଙ୍କ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କରିବ।Twitter Verification Open For Public Applicationsଟ୍ୱିଟର ସରକାରୀ, କମ୍ପାନୀ, ବ୍ରାଣ୍ଡ ଓ ସଂଗଠନ, ସମ୍ବାଦ ସଂଗଠନ ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକ, ମନୋରଞ୍ଜନ, କ୍ରୀଡା, ଖେଳ କାର‌୍ୟ୍ୟକର୍ତ୍ତା, ସଂଗଠକ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପରି ବର୍ଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଯଦି ଆପଣ ଏହି କୌଣସି ବର୍ଗରେ ଫିଟ୍ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ verification ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଗୋଟିଏ କଥା ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ହେବ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାମାଣିକ ଓ ସକ୍ରିୟ ହେବା ଉଚିତ୍। ସକ୍ରିୟ ମାନେ ଆପଣ ଗତ ୬ ମାସ ଧରି ଲଗାତାର ଟ୍ୱିଟ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ଆପଣଙ୍କର ଯାଞ୍ଚ ଅନୁରୋଧ ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ ହୋଇଛି, ଆପଣ ୩୦ ଦିନ ପରେ ପୁନଃ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହି ଭଳି ଭାବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଏକ ବ୍ଲୁ ଟିକ୍ ଦେଇପାରିବେ ।Rule of Land Supreme, Not Your Policy; Must Abide by Indian Laws: Parliamentary Panel Led by Shashi Tharoor to Twitterଏହିଭଳି ଅନେକ ଶୋସିଆଲ ମିଡିଆର ତଥ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁ ନାହିଁ । ଯାହାକି ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିବା ଅବଶ୍ୟକ ତେବେ ଆପଣ ଆମ ୱେବସାଇଟରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ପାରିବେ ଏବଂ ଏଭଳି ଅନେକ ବିଷୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ତଥ୍ୟ ହାସଲ କରିପାରିବେ ।

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )